Leerlingen 6 Sport Atheneum Lier © A. Van Houdt

Sinds de kerstvakantie achter de rug is, begon het aftellen voor de leerlingen van het zesde jaar Sport van het Atheneum in Lier: op 31 januari vertrekken ze naar het Spaanse Tenerife voor een buitenlandse stage van twee weken. De leerlingen zullen daar sportles geven op lokale scholen en gaan aan de slag binnen de fitnesssector. “Ik heb hier lang naar uitgekeken, nu staat het plots voor de deur.”

Voorlopig oefenen ze nog in winterse omstandigheden en thermisch ondergoed, maar binnen enkele weken kunnen ze hun winterkledij inruilen voor korte mouwen onder de warme Canarische zon. De leerlingen uit het zesde jaar Sport van het Atheneum in Lier vertrekken op 31 januari voor twee weken naar Tenerife voor een buitenlandse stage, waar ze zullen lesgeven op lokale scholen en aan de slag zullen gaan in de fitnesssector. De stage loopt via het Erasmus+-programma, dat in België wordt ondersteund door EPOS vzw.

Bij de leerlingen leeft het project sterk. Ilyas Basraoui (17) kijkt enorm uit naar stage. Hij ziet het. als een mooie afsluiter van zijn zes jaar lange schoolcarrière aan het Atheneum in Lier. “Het waren voor mij onvergetelijke jaren, vol ervaringen die ik nooit zal vergeten. Ik heb lang uitgekeken naar de stage, nu staat het plots voor de deur. Het is een unieke kans, en de leerkrachten hebben ons goed voorbereid.”

Arne Van Dessel, leerkracht Sport op het Atheneum in Lier, benadrukt de meerwaarde van de stage: “Leerlingen hopen vooral te groeien, zowel als sporter, als persoon. Ze doen ervaring op voor de klas, leren omgaan met nieuwe situaties en krijgen inzicht in hoe hun lichaam reageert op inspanning. Voor velen is de stage een eerste stap richting meer zelfstandigheid en een bredere blik op de wereld.”

“Leerlingen hopen vooral te groeien, als sporter en als persoon” - Arne Van Dessel, (Leerkracht Sport, Atheneum Lier)

De Erasmusstage spreekt leerlingen aan omdat het project veel verder gaat dan een klassieke buitenlandse ervaring, zegt Van Dessel. “Leerlingen krijgen verantwoordelijkheid, werken in een internationale context en zien hun leerstof tot leven komen. De combinatie van sport, wetenschap, onderwijs en persoonlijke groei maakt dit traject uitdagend én motiverend.”

Leerlingen 6 Sport bereiden zich voor op de stage © Arne Van Dessel

Inspanningstest

Ter voorbereiding van de stage legden de leerlingen een een inspanningstest af op zeeniveau van 12 meter hoogte. Deze meting vormt het startpunt van het wetenschappelijke onderzoek dat gekoppeld is aan de stage, waarbij ze op 2.200 meter hoogte exact dezelfde inspanningstest zullen uitvoeren. “Als de leerlingen terug op school zijn, zullen ze met hun eigen meetgegevens aan de slag in de lessen wiskunde en fysiologie. Ze zullen ze analyseren, vergelijken en koppelen aan de theorie”, vertelt Van Dessel.

De school organiseert deze Erasmusstage al meerdere jaren en bouwt het project telkens verder uit. Ook de leerlingen uit de richting Taal en Communicatie trekken naar Tenerife, voor eens stage bij plaatselijke bedrijven en hotels.  “Wij tellen af naar een Erasmusavontuur vol leren, lesgeven en internationale ervaringen. Tenerife, here we come.”


Dit artikel werd gepubliceerd door Het Laatste Nieuws op 07/01/2026.

vorige